Потоп. Том I

Автор:
Жанры:
Зарубежная классическая проза; Литература 19 века
Переводчик:
Тарнавський Євген М.
Агент:
Литагент «Фолио»
Формат:
Электронная книга
Объем:
786593 слов
ISBN:
978-5-04-135512-8
Язык книги:
украинский
Язык оригинала:
польский
Ограничения:
12+
Год написания:
1886
Год издания:
Аннотация:

«Потоп» – історичний роман-епопея польського письменника Генрика Сенкевича (1846—1905), лауреата Нобелівської премії з літератури (1905). Це друга частина історичної трилогії, куди також входять романи «Вогнем і мечем» та «Пан Володийовський». Сюжет «Потопу», заснований на історичних подіях, пов’язаний з так званим Шведським потопом, коли до Речі Посполитої вторглися шведи (1655—1660).

Час дії роману триває з 1654 по 1657 рік. На тлі широкої панорами життя Речі Посполитої середини XVII століття автор детально описує хід війни, на першому етапі якої, в результаті численних зрад польських магнатів, шведи практично без зусиль захоплюють країну. Велику увагу в «Потопі» приділено героїчній обороні Ясногорського монастиря, де зберігається особливо шанована в Польщі Ченстоховська ікона Божої Матері, і взагалі тій ролі, яку ця оборона зіграла в підйомі національного духу. Цей опір привів, зрештою, до відродження Речі Посполитої і повного вигнання загарбників.

У цих драматичних історичних подіях бере безпосередню участь молодий полковник Анджей Кміциц, який на початку шведського «потопу» прилучився до прошведських сил, проте потім перейшов на сторону патріотів і численними військовими подвигами спокутував провину. Багато в чому цим він міг завдячити своїй нареченій Оленьці Білевич…

Другие произведения автора - Генрика Сенкевича 73
Камо грядеши? (Quo vadis) (Сенкевич Генрик)
ru
Сенкевич Генрик
On the Field of Glory (Сенкевич Генрик)
en
Сенкевич Генрик
Огнем и мечом (Сенкевич Генрик)
ru
Сенкевич Генрик
Потоп. Том III (Сенкевич Генрик)
uk
Сенкевич Генрик
Пан Володыёвский (Сенкевич Генрик)
ru
Сенкевич Генрик
In Vain (Сенкевич Генрик)
en
Сенкевич Генрик

Оставьте свой отзыв!

Ещё никто не оставлялсвой отзыв. Будьте первым!