Ühe liivimaalase mälestused. Kindralmajor Woldemar von Löwensterni mälestused

Автор:
Жанр:
Хроники событий. Документальная литература
Агент:
Eesti Digiraamatute Keskus
Издатель:
Varrak
Формат:
Электронная книга
Объем:
830585 слов
Язык книги:
эстонский
Правообладатель:
Eesti digiraamatute keskus OU
Аннотация:

Napoleoni sõjad 19. sajandi alguses tähendasid Euroopa ajaloo ja sõjanduse jaoks suuri muudatusi. Suuri muudatusi tähendasid nad ka inimeste jaoks, kes nende keerisesse jäid. Ühe sellise mehe mälestused on koondatud siinsesse raamatusse.

Nagu paljud baltisaksa aadlikud, pidas ka Raasiku mõisas sündinud Woldemar von Löwenstern (1776–1858) tsaari teenimist loomulikuks. 17-aastasena astus ta Vene sõjaväeteenistusse, liitus peatselt ratsakaardiväega ja tegi tsaariarmees pika, mitmekülgse ning eduka karjääri.

1858. aastal ilmunud Löwensterni mälestused sõjateenistusest on üllatavalt mitmekihilised, siin leiavad kajastamist tema sõjameheelu ilusam pool, teenistus kindral Kutuzovi ja Barclay de Tolly lähikonnas, huvitavad ülesanded ja lõbus elu vallutatud Pariisis, ent samuti tagasilöögid ja tagakiusamine, usaldamatus tema kui mittevenelasest ohvitseri vastu, sõjaretkede raskused ja koledused, õnnetu isiklik elu – naise ja laste varajane surm.

Tänapäeva lugejale pakub raamat unikaalse võimaluse jälgida lähedalt Napoleoni sõdu, pääseda ligi keisritele ja väejuhtidele ja olla tunnistajaks Eestist võrsunud kõrge sõjaväelase seiklustele mitmel pool Euroopas ja Venemaal.

E-raamat ei sisalda pilte.

Читать фрагмент книги - Ühe liivimaalase mälestused. Kindralmajor Woldemar von Löwensterni mälestused

Оставьте свой отзыв!

Ещё никто не оставлялсвой отзыв. Будьте первым!