Турянский Осип. Биография

Турянский Осип - Фото

Дата рождения: 1880 год. Дата смерти: 1933 год.

Майбутній письменник народився в с. Оглядів Радехівського району на Львівщині в селянській сім'ї. Був найстаршим серед восьми дітей. За допомогою сільського вчителя вступив до Львівської української гімназії, потім закінчив філософський факультет Віденського університету. Там же захистив докторську дисертацію.

Перші оповідання були опубліковані 1908 року. З 1910 року О. Турянський викладає українську мову та літературу в Перемишлянській гімназії. Восени 1914 року був мобілізований в австрійську армії" і відправлений на сербсько-австрійський фронт. Потрапив у полон Пережите в таборі для інтернованих на італійському острові Ельбі письменник відтворив у повісті-поемі «Поза межами болю» (1917 р.) Цей твір, написаний у стилі експресіонізму, став видатним явищем української модерної літератури.

Після повернення з Італії до Австрії О. Турянський викладає право у Віденському університеті, потім працює в Галичині, займається видавничою та педагогічною діяльністю.

Підірване сербським полоном здоров'я швидко тануло, і 1933 року письменника не стало. Тільки через п'ятдесят років його ім'я та літературна праця були гідно пошановані.

Добавить отзыв

Книги Турянского Осипа. Читаем онлайн бесплатно без регистрации

Автор 1
Доктор Серафікус. Поза межами болю (Домонтович Виктор Платонович, Турянский Осип)
uk
Домонтович Виктор Платонович, Турянский Осип

Жанры, в которых пишет Турянский Осип

Список книг Турянского Осипа. Читать, скачать онлайн бесплатно без регистрации***

  1. Доктор Серафікус. Поза межами болю

Оставьте свой отзыв!

Ещё никто не оставлялсвой отзыв. Будьте первым!